Nieuws op www.vlaamsbelang.org

Nieuws

Antwerpen 'koning' van de steekpartijen - Filip Dewinter wijst Oost-Europanen met de vinger

03 november 2011

Antwerpen kende in 2009 het hoogst aantal steekincidenten van België. Met110 gevallen 'scoort' de stad meer dan het dubbele van de tweede in rij,Charleroi (48). Vincent Verbruggen
Filip Dewinter, Gemeenteraadslid: Het feit dat het aantal steekpartijen inAntwerpen in negen jaar verachttienvoudigd is, is meer dan alarmerend.
Het is tragisch
Die cijfers blijken uit het antwoord van minister voor Binnenlandse ZakenAnnemie Turtelboom (Open VLD) op een parlementaire vraag van het VlaamsBelang.
Het aantal feiten van geregistreerde moord en doodslag en slagen enverwondingen waarbij een steekwapen werd gebruikt, steeg in het hele landvan 219 in 2000 naar 849 in 2009. Dat betekent een verviervoudiging. InAntwerpen is het zelfs nog erger.
'Escalatie van geweld'
'In 2000 werden in Antwerpen slechts zes incidenten genoteerd', zegtfractieleider van het Vlaams Belang in de gemeenteraad Filip Dewinter (VB).'In 2001 al 20, 42 in 2002, 35 in 2003, 57 in 2004, 91 in 2005, 109 in 2006,80 in 2007, 97 in 2008 en 110 in 2009. Het feit dat het aantal steekpartijenin Antwerpen in negen jaar verachttienvoudigd is, is meer dan alarmerend.Het is tragisch.'
En Dewinter meent ook de reden te kennen voor de spectaculaire stijging vanhet aantal mesincidenten. 'Het is het gevolg van de toename van het aantalvreemdelingen, de escalatie van geweld en het feit dat wapen- enmessendracht in sommige Oost-Europese culturen gemeengoed is. Andereculturen nemen dat over. In andere steden ligt het aantal soortgelijkeincidenten veel lager. Zo waren er in Mechelen vorig jaar zeven incidenten,in Schaarbeek elf, in Sint-Jans-Molenbeek zes en in Anderlecht twaalf. Daarzitten veel minder Oost-Europeanen.'
Fouilleren
Dewinter stelt strenge maatregelen voor om het aantal steekincidenten terugte dringen. 'Ik stel voor om in risicowijken te fouilleren. Dat betekent eenstraat, plein, jeugdhuis of café afzetten en iedereen fouilleren encontroleren. Dergelijke acties zorgen ook voor een groot ontradingseffect.'
De Antwerpse politie wenst liever niet te reageren op de cijfers omdat hetniet duidelijk is hoe ze zijn samengeteld. 'Uit onze cijfers blijken er 39feiten onder de noemer moord/doodslag geregistreerd in 2009. Misschien ziter in de cijfers van de minister ook diefstal met geweld waar een wapengebruikt is, slagen en verwondingen, bedreigingen, enzovoort. Zolang datvoor ons niet duidelijk is, kunnen we onze cijfers dan ook niet aftoetsenaan de getallen waarnaar werd verwezen.' Ook burgemeester Patrick Janssens(SP.A) wenst niet te reageren.





Wil u ook een webstek als deze voor uw afdeling, district, koepel of regio?